Diş İmplantları Hakkında Bilgiler

14 Mart 2012 13:13

Diş eksikliklerinde uygulanan sistemlerden biri İmplant sistemidir. Vidalama işlemi demektir. Titanyum materyalinden yapılan bu vidalar kişinin tek yada daha fazla eksik olan diş yerlerine, çenedeki kemiğe monte edilme suretiyle yapılır ve üzerine de porselen sabit diş veya takılıp çıkarılabilen diş yerleştirilir.

İmplant sisteminde çene kemiğine monte edilen vidaların kemikle ve ağız yapısı ile uyum sağlaması için 2-3 ay kadar bir süre üzerine porselen diş ilave edilmeden kullanılır, daha sonra vidalar uyum sağladıktan sonra porselen diş implantın üzerine takılır. Bu yöntemin yanı sıra aynı zamanda kişinin istediğine göre implantın yerleştirilmesinden birkaç gün sonra veya aynı gün bile porselen diş takılabilir ama hekimlerin önerisi 2-3 aylık adaptasyon sürecinin beklenmesi yönündedir. İmplantın en büyük avantajı, bu tedavi yapılırken yandaki dişlere dokunulmadığından çok daha sağlam ve güzel sonuçlar elde edilir. Yandaki dişlerde herhangi bir kesim uygulanmadan ortaya implant uygulaması yapıldığı için yan dişlerdeki bütünlük korunmaktadır, bu da estetik açıdan da önemli bir avantaj teşkil etmektedir.

Diş implantı nedir? Hangi durumlarda implant yapılır? İmplantın yararları nelerdir? İmplant dişleri doğal görünür mü? İmplant her yaşta uygulanabilir mi? Implantın başarısı neye bağlıdır? İmplant hangi durumlarda sakıncalıdır? İmplantlar vücut tarafından reddedilir mi?

İmplantın kanser riski var mıdır? İmplant pahalı bir tedavi midir? İmplant operasyonunda bir rahatsızlık olabilir mi? Implantların yerleştirmesi ve protez ne kadar sürer? İmplant Üstü Restorasyonlarınız Takıldıktan Sonra Bilmeniz Gerekenler… İmplant Operasyonu Sonrasında Dikkat Etmeniz Gerekenler Şeyler  Hızlı İmplant Uygulamaları  Diş İmplantları: Sizin için Doğru Seçim mi?  Tek Diş İmplantları: Yöntem  İki İmplantlı Köprü: Yöntem  Alt Çene İmplantı Nasıl Yapılır?  Alt veya Üst Çene İmplantına Gereksinimim Var Mı.

Yorum Yaz

Gerekli

Gerekli


Trackbacks